SM42-741 w barwach historycznych!

🆕 SM42-741 – najnowszy projekt historyczny naszego portalu! 🔝

Dziś (30 października 2023 r.) w okolicach Tczewa odbywają się jazdy próbne po naprawie P4 lokomotywy SM42-741 [Fablok 6D-9161/1975], której z naszej inicjatywy przywracane są klasyczne zielone barwy.

Jest to czwarta maszyna tej serii (po numerach 350, 742 i 1031), która za naszym pomysłem i dzięki udanej współpracy z Dla miłośników kolei – PKP CARGO powraca do historycznego malowania. Odtworzony schemat malowania „zielone + pomarańczowy pas” został wykonany w kolorach charakterystycznych dla początku lat 90. ub. wieku i ZNTK Piła.

W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować Zarządowi Spółki w osobie p. Marka Olkiewicza, Członka Zarządu ds. operacyjnych, dzięki którego przychylności została udzielona zgoda PKP CARGO S.A. na realizację projektu. Podziękowania należą się również przedstawicielom Biura Taboru i Wsparcia Technicznego Centrali Spółki za przychylne podejście do naszej inicjatywy, a także pracownikom PKP CARGOTABOR ZNT Tczew za wzorową realizację inicjatywy.

Projekt nie mógłby się odbyć również bez zaangażowania kol. Kamila Cesarza z PKP Cargo S.A., który był współinicjatorem pomysłu, a także kol. Leszka Ochmańskiego, który wykonał tablice z oznaczeniami dla lokomotywy.

Poniżej przedstawiamy zestaw fotografii lokomotywy SM42-741

Zdjęcia i współpraca: Kamil Cesarz

Author: Kamil Sikora